سگ هاسکی

  سگ هاسکی یکی از زیباترین نژاد های سگ از دید گاه خیلی از صاحب نظران می باشد. هاسکی را سگ گرگ نما می گویند و محل زندگی اصلی این سگ قطب و مناطق بسیار سرد سیر است. مو ها و پوست بسیار کلفت این حیوان گواه این مطلب است.  

  ساختار بدن این حیوان اجازه زندگی در جاهای گرم را از او می گیرد. نکته جالب این است که به تازگی دیده شده , این حیوان در حال پر کردن نقش حیوان خانگی برای بسیاری می باشد خصوصاً در ایران. البته این سوال برای بسیاری مطرح است که یک سگ مخصوص مناطق سرد سیر چگونه در آب و هوایی مثل ایران زندگی می کند. ولی اکثراً دیده شده که صاحبان این حیوان محلی از خانه را برای زندگی این حیوان خیلی سرد می کنند .

  البته این سگ در ابتدا برای کشیدن سورتمه ها در برف استفاده می شده و نکته حائز اهمیت این که بهترین تفریح برای او دویدن و بازی در برف است به خصوص که پنجه های پای این حیوان دارای مو هایی در لابه لای انگشتان می باشد که به او کمک می کند در برف به راحتی حرکت کند .و از این جهت برای صاحبان مهم است که باید زمان و مکانی مناسب برای بازی و جست و خیز سگ ( ترجیحاً ) در برف اختصاص دهند .

  نکته جالب دیگر این که این سگ می تواند با تربیت مناسب هم به عنوان گارد و هم به عنوان سگ تزئینیی استفاده شو د .

  سگ هاسکی در دو زیر رده آلاسکایی و سیبرین موجود است که به عقیده بسیاری هاسکی سیبرین از مرغوبیت و زیبایی بیشتری برخوردار است .

/ 14 نظر / 48 بازدید
نمایش نظرات قبلی
h

من عاشق سگام مخصوصا هاسکی

h

[اوه]

h

من خودم سگ هاسکی داشتم.[قلب][قلب][قلب]

o

[قلب][لبخند][تایید]عااااااااااااااااااااااااااااالی.من با نظر h موافقم.

h

بهترین سگ دنیا هاسکی هست.

شایان

داداشی خوب ممنون