پَنگوئن‌ها

پَنگوئن‌ها پرندگانی هستند بدون قدرت پرواز از راسته گُوِه‌سانان (Sphenisciformes) از خانواده گُوه‌گان (Spheniscidae) که از ماهی‌ها تغذیه می‌کنند آنها بال‌های کلفتی دارند که به عنوان باله شنا از آن بهره می گیرند. پنگوئنها در جاهای سردسیر نیمگردی پایینی زمین زیست میکنند.

نام راسته و خانواده آنها نمایانگر شکل گوه‌ای بدن آنها است.

از نظر ریشه‌ای نام پنگوئن متعلق به پنگوئن اقیانوس منجمد شمالی می‌باشداین پرندگان قادر به پرواز نیستند زمانی که ملوانها به اقیانوس منجمد جنوبی رسیدند همین نام را به پرندگان آنجا که قادر به پرواز نبودند اطلاق کردند.

پنگوئن فرمانروا یا پنگوئن امپراتور (Aptenodytes forsteri) بزرگ‌ترین گونه پنگوئن است. این پرنده بر خلاف پرندگان دیگر، هرگز به زمین خشک پا نمی‌گذارد. او تمام عمر خود را یا در دریا و یا روی یخهای جنوبگان (قاره قطب جنوب) می‌گذراند. پرنده ماده در فصل پاییز تخمگذاری می‌کند و در طول زمستان تاریک قطب جنوب پرنده نر روی تخمها می‌خوابد. در طول این سه ماه پرندگان نر هیچ چیز نمی‌خورند و برای گرم شدن به همدیگر می‌چسبند.

منبع:fa.wikipedia.org/wiki

/ 7 نظر / 72 بازدید
همایون

سلام دوستم مطلب بسیار جالبی بود تشکر [لبخند][گل][گل][گل][گل][گل]

همایون

سلام دوستم اطلاعات بسیار خوبی بود تشکر [لبخند][گل][گل][گل][گل][گل]

همایون

سلام دوست خوبم آدرس وبلاگ من تغییر کرده است لطفا آنرا در لینک های خود اصلاح بفرمائید تشکر [لبخند][گل][گل][گل][گل][گل]

همایون

سلام دوست خوبم آدرس وبلاگ من تغییر کرده است لطفا آنرا در لینک های خود اصلاح بفرمائید تشکر [لبخند][گل][گل][گل][گل][گل]

همایون

[لبخند][گل][گل][گل][گل][گل]

همایون

سلام دوستم بعلت مشکلات سایت پرشین بلاگ وبلاگم را در آن بستم. لطفا به آدرس وبلاگ جدید من سر بزنید تشکر [لبخند][گل][گل][گل][گل][گل]