ماهی ها

اره ماهی

  نوعی ماهی غضروفی از دسته سگماهیها بطول تقریبی 2 متر که در جلو سرش زائده طویل استخوانی بنام رُستر (بدرازی حدود 5/1 متر) وجود دارد،در لبه های این زائده تعداد زیادی دندانهای نوک تیز و برنده قرار دارد که بظاهربشکل ارّه دوطرفی میماند. این زائده طویل وسیله دفاع حیوان است . این ماهیها زنده زا هستند و برخلاف کوسه ماهی درنده نیستند.

  یک اره ماهی که پیش از این تصور می شد فقط درآبهای گرم قادر به حیات است برای نخستین بار در آبهای سرد دریاچه‌ای در شمال انگلیس شناسایی شد.

  به نوشته خبرگزاری ایتالیایی آنسا، یک صیاد انگلیسی در هنگام صید ماهی از دریاچه‌ای در شمال کشور انگلیس این نوع ماهی را صید کرد.این نوع از اره ماهی مربوط به گونه‌ای از ماهی‌هایی می‌باشد که در آب های دریایی مدیترانه زندگی می‌کند.

  این گونه از ماهی را نمی‌توان در آب‌های دریای شمال پیدا کرد و کشف این اره ماهی در آب دریاچه‌ای در شمال کشور انگلیس در طول تاریخ بی‌سابقه بوده است.

  بر طبق گفته برخی از کارشناسان انگلیسی این نوع از ماهی‌ها در آب و هوای گرم قادر به زندگی می‌باشند.بر طبق گفته صیاد انگلیسی این اره ماهی ‪۱/۸۰‬متر طول و ‪۲۶/۳‬کیلو گرم وزن دارد.

کارشناسان اعلام کردند این گونه از اره ماهی‌ها را می‌توان در آب‌های دریای مدیترانه و اقیانوس اطلاس یافت.‬

منابع:دائرةالمعارف_اردلان آنلاین

/ 2 نظر / 28 بازدید
ا و را ن و س

عجببببببببب[متفکر] از اره ماهی واقعی خوشم نمیاد کارتونی قشنگتره مگه نه؟[نیشخند]

باد مهربون

سلامممممممممممممممممممممممممم حال شما چطوری عزیز