اسب دریایی

اسب دریایی

  اسب دریایی نوعی ماهی است که در دریاهای گرم زندگی می‏کند. از آنجا که اسب‏های دریایی به طور عمودی شنا می‏کنند و بدن آنها پوششی استخوانی دارد، شباهتی به ماهی‏ها ندارند و چون سر این ماهی‏ها شبیه به سر اسب است، به آنها اسب دریایی گفته‏‏اند.

  اسب دریایی وقت خود را در میان جلبک‏های دریایی می‏گذراند. جانور برای نگه داشتن خود، دمش را به دور جلبکی حلقه می‏کند و مدت‏ها به همان حال می‏ماند. اسب‏های دریایی از میگوهای کوچک و پلانکتون‏هایی که همراه جریان آب وارد دهان آنها می‏شود، تغذیه می‏کنند.

  اسب دریایی ماده تخم‏های خود را درون کیسه‏‏ای که روی شکم اسب دریایی نر قرار دارد، می‏گذارد. بعد از 5 هفته، بیش از 200 نوزاداسب دریایی از تخم و از بدن نوع نر بیرون می‏آیند. شکل این نوزادان کاملاً شبیه پدر و مادر است.

  اژدهای دریا، نوعی اسب دریایی است که در نوار ساحلی استرالیا یافت می‏شود. طول اژدهای دریا به 5/1 متر می‏رسد. جانور به کمک بخش‏های برگ‏مانندی که در سراسر بدنش رشد کرده‏اند، خود را استتار می‏کند.

/ 1 نظر / 76 بازدید
فاطمه

سلام ازت ممنونم وبلاگ خوبیه مفیده و کمیاب استفاده کردم از مطالبی که گذاشتی.چون هرجا گشتک مطالب درباره حیوانات به زبان ساده پیدانکردم.ازت ممنونم. موفق باشی و به تلاشت ادامه بده