لمور ها

لمور ها

  لمور ها فقط در جنگل های جزیرهء ماداگاسکار در سواحل آفریقا زندگی میکنند.آنها نادرند،زیرا انسان ها جنگل هایی را که در آن زندگی می کردند،نابود کرده اند. هر چند که لمور ها با دم های بلندشان شبیه میمون هایند،اما از خانواده ای دیگر اند.

  لمور ها بیشتر وقت خود را روی درختان بلند می گذرانند،اما لمورهای دم حلقه ای معمولا روی زمین دیده می شود.بعضی لمورها دم راه راه دارند و از آن برای پیغام دادن به لمورهای دیگر استفاده می کنند.

  آی آی مانند بقیهء لمورها در شب فعال است و از چشمان درشت و گوش هایش برای پیدا کردن غذا و آگاه شدن از خطر استفاده می کند.این جانور،یک انگشت میانی خیلی دراز در هر یک از پنجه های جلوی خود دارد که از آن برای بیرون کشیدن حشره ها و کرم ها از سوراخ های درختان و گذاشتن آن در دهانش استفاده می کند.

  ایندری نایاب،بزرگترین لمور است و گاهی اندازهء آن به 3.1 متر می رسد.ایندری بین لمورها غیر عادی است،چون در روز بیرون می اید تا غذا پیدا کند و دم بسیار کوچکی دارد.

*لمورها مانند بوزینه ها،میمون ها و انسانها از نخستیانند.

*بیشتر لمورها دوست دارند میوه و برگها را بخورند،اما حشره ها و تخمها را هم میخورند.

*کوچکترین لمور،لمور موشی است که 15سانتیمتر طول دارد و بیشتر لمورها حدود 60 سانتی مترند.

/ 2 نظر / 32 بازدید
افشین احمدپور

خوشحالم که به جانوران علاقه مند هستید.مستندهای بی بی سی و دیسکاوری رو حتما ببینید.من فکر می کنم عکس بالا عکس میمون دم حلقه ای ماداگاسکار باشه.مطمئن هستید لموره؟