کیوی

  کیوی پرنده‌ای است از سرده Apteryx (تنها سرده خانواده Apterygidae) که قادر به پرواز نیست و زیستگاه آن در نیوزلند است.

  گونه‌های مختلف پرنده کیوی عبارتند از: کیوی خال‌دار بزرگ، کیوی خال‌دار کوچک، کیوی قهوه‌ای اوکاریتو (رووی)، توکوئِکا، کیوی قهوه‌ای نورث آیلند (در نیوزلند).

  کیوی‌ها معمولا خجالتی هستند و شب‌ها از لانه خود بیرون می‌آیند.پرنده کیوی یکی از نمادهای سرزمین نیوزلند است. مثلا گاه نگاره کیوی بر تمبر این کشور چاپ می‌شود.

  الگوی پرهای کیوی، پوششی موثر است و به پرنده اجازه می دهد تا در تاریکی یا علفها و سرخسها ناپدید شود.این باعث می شود که کیوی از شر پرندگان شکارچی که در کمین می مانند مثل بازهای که هم اکنون منقرض شده اند،در امان باشد.

  انواع مختلف کیوی،بسته به محیط های مختلف زندگیشان، انواع پرهای متفاوتی دارند.یعنی رنگها و نشانه ها،میتوانند برای تشخیص انواع مختلف این پرنده مورد استفاده قرار بگیرند. مثلاً واضح هست که کیوی قهوه ای پر های قهوه ای رنگ دارد. در حالیکه کیوی خال کوچک و کیوی خال بزرگ، طرح های نقطه نقطه ی قشنگی روی پرهایشان دارند.

  علاوه بر پرها، کیوی در اطراف منقار خود،موهایی همچون موی اطراف گونه و چانه گربه دارد.احتمالاً این موهای فوق العاده حساس، به پرنده کمک می کند تا مسیر خود را در شب پیدا کند.

منابع:ویکی پدیا_سایتthe kiwi

/ 20 نظر / 89 بازدید
نمایش نظرات قبلی
قلم سخن

سلام خیلی جالب بود مخصوصا اینکه یه جورایی مثل جوجه تیغی هست قیافه ش[قلب][گل]

BaHaR

سلامممممممم ماندانا جووووووووون: مر300000000 معلومات ما رو درباره حیوانات بالا می بری. این اپت خیلی مفید بووووووود. مر30000 خبرم کردی. بای[گل]

مریم

سلام عزیزم مرسی که خبر دادی آپت عالی بود بازم بیا پیشم فعلا[خداحافظ]

مریم

[قلب][قلب][دست][دست][قلب][قلب]

ا و را ن و س

آپح یه سر بزن همون اصل هایی که خواسته بودی رو نوشتم

ا و را ن و س

آپم یه سر بزن همون اصل هایی که خواسته بودی رو نوشتم

BaHaR

سلامممممممممم: اپم... خوشحال میشم بهم سر بزنی... منتظر حضور سبزت هستم... 1..2....3 بیا دیگه...

تتتتتتتتتتتتت

حداقل 4عکس درست میگذاشتی