عنکبوت پرستان

کشف معبد مردمی که عنکبوت می‌پرستیدند!

 

  باستان‌شناسان پس از سال‌ها کاوش در مناطق مختلف کشور پرو و بررسی علمی هزاران سند تاریخی، موفق به کشف یکی از قدیمی‌ترین و مرموزترین معابد جهان شدند که حدود سه‌هزار سال پیش توسط مردم یکی از تمدن‌های ناشناخته قاره آمریکای جنوبی که در دره‌ای به همین نام واقع شده، ساخته شده است.

  این معبد زیبا که از خشت خام حدود سال‌های 1000 تا 1500 پیش از میلاد مسیح(ع) بنا شده، یکی از سه معبدی است که مردم آن تمدن از آن به‌عنوان مکانی برای عبادت و راه یافتن به مراحل بالای عرفان استفاده می‌کردند.

  در ماه نوامبر سال گذشته نیز یکی از سه معبد که حدود چهارهزار سال قدمت داشت و قدیمی‌ترین معبد کشف‌شده در قاره آمریکای جنوبی به‌شمار می‌رود، در محوطه‌ای تاریخی در پرو کشف شد.

  از آن زمان، باستان‌شناسان تمام تلاش خود را بر کشف دو معبد دیگر متمرکز کردند و با بررسی کتیبه‌های تاریخی و نحوه‌ی قرار گرفتن ستارگان در آسمان در سه تا چهارهزار سال پیش، موفق به کشف معبد دوم شدند که آن را معبد «خدای خفاش» نامیده‌اند. آن‌ها قصد دارند، تمام تلاش خود را بر کشف سومین معبد یا به عبارتی تنها معبد باقی‌مانده متمرکز کنند.

  طبق بررسی باستان‌شناسان، مردم آن تمدن ناشناخته عنکبوت را حیوان بسیار مقدسی می‌دانستند و آن را می‌پرستیدند. به همین دلیل، معابد فراوانی را برای پرستش این حیوان ساخته‌اند.

  باستان‌شناسان در معبدی که روز گذشته کشف شد و در معبدی که سال گذشته پیدا شد، تصاویر فراوانی را از عنکبوت‌های بزرگ دیدند که روی دیوارهای ساخته‌شده از خشت خام، حکاکی شده بودند. البته آن‌ها نوع خاصی از عنکبوت را می‌پرستیدند که تا به‌حال نمونه آن دیده نشده است. این نوع عنکبوت، بینی به‌شکل گربه داشته و دارای منقار بوده است.

  همین مسأله، مردم این تمدن را از دیگر تمدن‌های قاره آمریکای جنوبی مانند اینکا، مایا و آزتک متمایز می‌کند، زیرا هیچ‌یک از آن‌ها، حیوانات را نمی‌پرستیدند.

  معبدی که روز گذشته کشف شد، حدود 500 متر طول و 300 متر عرض دارد و برای ورود به آن باید از 25 پله بالا رفت.

  باستان‌شناسان قصد دارند در روزهای آینده با استفاده از تجهیزات ایمنی، به این معبد وارد شوند. به همین دلیل، اکنون تمام توجه خود را به بررسی حکاکی‌های نمای بیرونی معبد معطوف کرده‌اند.

منبع:abna.ir

/ 6 نظر / 27 بازدید
ا و را ن و س

ســـــــــــــــــــــــــــــــــــلام:[نیشخند] خوفی؟[نیشخند] لبخند بزن مثل من[نیشخند]

ا و را ن و س

حالا قحط جانور بود اینا عنکبوت می پرستیدن[متفکر] خوب پیشی خیلی بهتر از عنکبوته نه؟ پیشییییییییییی خیلی نازه[پلک][رویا]

ا و را ن و س

[گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل]

باد مهربون

استغفرالله این یکی رو دیگه نشنیده بودم اینا مگه عقل ندارن

ا و را ن و س

نه اینا عقل ندارن[نیشخند] اگه داشتن که عنکبوت نمی پرستیدن یکی از نشانه های کم عقلیشون اینه[نیشخند]